• "Uczyć i bawić" projekt unijny
          • "Uczyć i bawić" projekt unijny

          • 21.06.2026 16:11
          • "Uczyć i bawić" - Akademia Młodego Ekologa
          • "Uczyć i bawić" - wsparcie edukacyjne przedszkolaków w Grzegorzowicach, Brzeźnicy i Gamowie. Projekt edukacyjny dofinansowany przez Unię Europejską. Zajęcia „Akademia Młodego Ekologa” . Marzec – czerwiec 2026

            W ramach projektu „Uczyć i bawić”  w II okresie w roku szkolnym 2025/2026 zostały zrealizowane następujące zajęcia „Akademia Młodego Ekologa” ( 5 zajęć).

            „Przyroda wokół nas" - pogłębianie kontaktu z naturą, rozwijanie uważnej obserwacji.

            „Poznajemy cykl życia" - zrozumienie zmian zachodzących w przyrodzie. Spacer - szukanie oznak wiosny, nazywanie kwiatów wiosennych.

            „Recykling jest fajny" - poznanie pojęcia recyklingu. Nauka segregowania śmieci. Ośmiornica z plastiku 

            „Pomniki przyrody" - oglądanie filmu dla dzieci. Poznajemy zawód leśnika.

            „Mały ogrodnik" - Sadzenie nasion kwiatów i warzyw. Rozwijanie odpowiedzialności za rośliny, Poznanie podstaw ogrodnictwa.

            Głównym celem zajęć było wprowadzenie w świat przyrody  i ekologii poprzez zabawę, obserwację i proste działanie praktyczne. Program koncentrował się na kształtowaniu pozytywnej relacji z natura, uczeniu szacunku do środowiska oraz rozwijaniu prostych nawyków proekologicznych.

            Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

          • Wróć do listy artykułów