Wydarzenia
- Strona główna
- -
- Przedszkole Grzegorzowice
- -
- Wydarzenia
"Uczyć i bawić" projekt unijny
- 21.06.2026 16:11
- "Uczyć i bawić" - Akademia Młodego Ekologa
"Uczyć i bawić" - wsparcie edukacyjne przedszkolaków w Grzegorzowicach, Brzeźnicy i Gamowie. Projekt edukacyjny dofinansowany przez Unię Europejską. Zajęcia „Akademia Młodego Ekologa” . Marzec – czerwiec 2026
W ramach projektu „Uczyć i bawić” w II okresie w roku szkolnym 2025/2026 zostały zrealizowane następujące zajęcia „Akademia Młodego Ekologa” ( 5 zajęć).
„Przyroda wokół nas" - pogłębianie kontaktu z naturą, rozwijanie uważnej obserwacji.
„Poznajemy cykl życia" - zrozumienie zmian zachodzących w przyrodzie. Spacer - szukanie oznak wiosny, nazywanie kwiatów wiosennych.
„Recykling jest fajny" - poznanie pojęcia recyklingu. Nauka segregowania śmieci. Ośmiornica z plastiku
„Pomniki przyrody" - oglądanie filmu dla dzieci. Poznajemy zawód leśnika.
„Mały ogrodnik" - Sadzenie nasion kwiatów i warzyw. Rozwijanie odpowiedzialności za rośliny, Poznanie podstaw ogrodnictwa.
Głównym celem zajęć było wprowadzenie w świat przyrody i ekologii poprzez zabawę, obserwację i proste działanie praktyczne. Program koncentrował się na kształtowaniu pozytywnej relacji z natura, uczeniu szacunku do środowiska oraz rozwijaniu prostych nawyków proekologicznych.
Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły